28 Mayıs 2012 Pazartesi

Evde Göz Farı Bazı Yapımı

Baz yapımının Youtube'da bir çok videosu var. Bende yazısını yazayım dedim. İlk önce far bazı ne işe yarar ondan bahsedelim. Far bazı ilk önce makyajın kalıcılığı ve dağılması önleyen bir ürün. Çoğu zaman aldığımız farlar sürdüğümüzde ambalajındaki rengini vermez daha silik kalır. Ama far bazı üzerine sürüldüğünde daha yoğun bir renk elde etmiş oluruz. Çoğu markanın far bazı mevcut ama bu ürün evde de yapılması gayet kolay. Hem de kullanmadığınız ürünleri değerlendirmenin bir yolu.
İster kullandığınız ürünlerden seçin malzemeleri ister kullanmadıklarınızdan farketmez. Peki, gerekenler nelerdir? Boş bir kap, karıştırmak için fırça veya benzeri, fondöten, pudra (toz ve sıkıştırılmış), krem (body butter denilen kıvamı koyu kremler olursa daha iyi olur. Ben krem için ceradolin'i seçtim ama kıvamı daha koyu bir krem seçerseniz daha iyi olur. Benim kremlerimin çoğu Sofya'da olduğundan pek seçeneğim yoktu. Fondöten olarak kullanmadığım Loreal Visible Lift 15 numara chair. Avon toz pudra porcelain. Daha kolay olduğundan toz pudrayı tercih ettim ama kompakt pudrayı da toz haline getirip kullanabilirsiniz.
Yapıma geçelim şimdide. Boş kaba göz kararı (ne kadar far bazı elde etmek istediğimizle orantılı olarak) krem koyuyoruz. Kremin yarısı kadar fondöten, ve fondötenin yarısı kadarda pudrayı ekliyoruz. Ve hepsini karıştırıyoruz.
Ve far bazımızı hazırlamış oluyoruz. Göz kapağımıza çok az sürmemiz yeterli.
Ve aradaki fark. Sola farı doğrudan uyguladık, sağa ise far bazı üzerine uyguladık. Eğer pırıltılıysa farımız, baz bunu daha belirgin bir hale getiriyor ayrıca. Benim kullandığım malzemelerin hepsi artık kullanmadığım ürünlerdi bende bunları değerlendirmiş oldum ayrıca.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder